Oprócz naturalnych praw, takich jak grawitacja, które utrzymują świat w fizycznym porządku, istnieje 7 uniwersalnych praw wszechświata, którym wszyscy podlegamy. Bez względu na to, czy je znamy, i czy w nie wierzymy.
Wiedza o nich jest przekazywana od tysiącleci. Ludzie od zawsze pragnęli zrozumieć wszechświat, odnaleźć swoje życiowe „dlaczego”, „jak” i „po co”. W 1908 roku wydano Kybalion, autorstwa anonimowych osób, podpisujących się jako Trzej Wtajemniczeni, którzy spisali filozofię i siedem praw hermetyzmu. Znajomość tych praw pomaga w akceptacji rzeczywistości. Dzięki nim uczymy się żyć spokojniej, lepiej traktować innych i realizować plan naszej duszy.
7 uniwersalnych praw wszechświata
Pierwsze trzy prawa są niezmienne i nie mamy na nie żadnego wpływu. Są wieczne i nie można się im przeciwstawić. Należy z nimi współpracować! Należą do nich: prawo mentalizmu, prawo zgodności i prawo wibracji. Kolejne cztery prawa to prawa zmienne, a więc można je wykorzystać w taki sposób, aby wpływały korzystnie na naszą rzeczywistość. Zaliczamy do nich: prawo biegunowości, rytmu, przyczyny i skutku oraz prawo rodzaju.
Prawo mentalizmu
Zakłada istnienie cudu istnienia, który dał początek wszystkim innym myślom. Nazywamy go na wiele sposobów: Stwórca, Absolut, wszechświat, wieczność… Jest źródłem wszelkiej energii, której umysł ludzki stanowi imitację. Wszystko więc, co spotyka nas na co dzień, jest efektem myśli. Nasze myśli to wibracje, biorące udział w nieustannym procesie twórczym. Właśnie dlatego pozytywne myśli generują dobrą energię i na odwrót. Myśli stają się rzeczywistością.
Prawo zgodności
Owa zgodność odnosi się do trzech poziomów istnienia: fizycznego, mentalnego i duchowego. Jeśli coś dzieje się na jednej płaszczyźnie, możemy zauważyć odzwierciedlenie tego na innych płaszczyznach. Wpływając na umysł, oddziałujemy również na ciało. Wszystko jest jednością. Innymi słowy, to, co jest wewnątrz, tworzy to, co jest na zewnątrz (i odwrotnie). Wayne Dyer, amerykański autor książek motywacyjnych, powiedział kiedyś: „Zmień sposób patrzenia na rzeczy, a rzeczy, na które patrzysz, również ulegną zmianie”.
Prawo wibracji
O tym, że wszystko nieustannie wibruje wiedzą najlepiej fizycy. Każde wydarzenie, którego doświadczamy jest ruchem. Te nieprzerwane wibracje związane są także ze zmianą – nie ma nic stałego, niezmienne nie istnieje. Co istotne, każda wibracja przyciąga doświadczenia o takich samych częstotliwościach. Jeśli więc biją od nas niskie wibracje (złość, agresja, lęk itp.), wracają do nas doświadczenia nacechowane podobnie niską energią. Warto nauczyć się tworzyć i utrzymywać wibracje wysoko (wdzięczność, radość, miłość). Tworzymy energię, która wcześniej, czy później do nas powróci.
Prawo rytmu
Zasada, która uczy pokory. Pokazuje, że wszystko wydarza się we właściwym dla siebie czasie. Według Prawa rytmu, wszechświat ma swój ustalony przebieg. Bicie serca ma swój rytm. Zmiany pór roku, cykl życia i śmierci także. Życie to nieustanna transformacja. Codziennie rodzimy się i umieramy na nowo. Świat nieustannie płynie, a my płyniemy wraz z nim. Nie bójmy się zmian, zadbajmy o równowagę w każdym aspekcie naszego życia.
Prawo przyczyny i skutku
Wibracje, które wysyłamy w świat, prędzej czy później do nas wrócą. Każda przyczyna ma swój skutek i każdy skutek ma swoją przyczynę. Agnieszka Maciąg w książce „Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu” pisze: „Przyczyny są katalizatorami w długim łańcuchu zdarzeń. Jeśli wydaje ci się, że coś dzieje się przypadkiem, oznacza to, że przyczyna jest nierozpoznana”.
Prawo biegunowości
Wszechświat rozpięty jest między przeciwieństwami. Dzień i noc, ciepło i zimno, wzrastanie i opadanie. Możemy przekształcić rzeczywistość z nienawiści w miłość, z ciemności w światło dzięki świadomemu podnoszeniu naszych wibracji. Prawo biegunowości pomaga nam zrozumieć, że nieustannie musimy decydować, po której stronie pragniemy się znaleźć. „Każde złe wydarzenie może napełnić nasze życie dobrem. Za każdą ciemnością kryje się światło” – pisze A. Maciąg.
Prawo rodzaju
Wszystko we wszechświecie składa się z energii męskiej i żeńskiej. Ta pierwsza odnosi się do działania, logiki i decyzyjności. Energia kobieca zaś tworzy, czuje i kształtuje. Prawo Rodzaju odnosi się również do równowagi i współistnienia uczuć, emocji, rozumu i racjonalności. Najlepszym do osiągnięcia stanem jest balans pomiędzy pozornie przeciwnymi sobie elementami życia.
Zainteresował Cię ten temat? Poczytaj o prawie przyciągania. Piszemy o tym TU.
7 praw wszechświata to niejedyny drogowskaz, którym możesz się kierować. Warto zadbać również o życie wewnętrzne. Podajemy przepis na to szczęśliwe. Znajdziesz go TU.