Czas urlopów zbliża się wielkimi krokami, dlatego dziś zachęcamy do poszukiwania nieszablonowych miejsc wypoczynkowych. Proponujemy polskie miejsca mocy, w których doładujesz wewnętrzne akumulatory, wyciszysz organizm, a nawet zyskasz szansę zdobycia nowych doświadczeń duchowych. Tak, są takie niesamowite miejsca w naszym kraju!
Nierzadko obcokrajowcy mówią o naszym kraju, jak o miejscu magicznym, bogatym w miejsca mocy. Zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, często nie potrafimy docenić obfitości, która jest w naszym najbliższym regionie. Nasi przodkowie, choć z ograniczonym dostępem do postępów techniki, otaczali kultem miejsca o niezwykłym potencjale energetycznym. Wznosili tam świątynie i inne ważne budowle. Nie potrafili wytłumaczyć tego naukowo, jednak kierowali się intuicją. Przebywając w tych miejscach czuli jedność z wszechświatem.
„Mistrzowie architektury i murarstwa sprzed wieków (…) chcieli nam znacznie więcej przekazać niż zewnętrzna forma materialna, która dotrwała do obecnych czasów. Oni doświadczali i postrzegali o wiele szerzej niż można to uczynić za pomocą zmysłów. Wiedzieli, że ich przekaz jest ponadczasowy. Mieli wgląd w niewidzialne siły Natury i rozwiniętą intuicję” – przekonuje Leszek Matela, autor wielu książek poświęconych miejscom mocy.
Czym są miejsca mocy i po czym je poznać?
Są terenami o wyjątkowej koncentracji stymulujących sił przyrody. Ich kluczową cechą jest występowanie silnego pozytywnego promieniowania, które można zbadać za pomocą wahadła. Od najdawniejszych czasów wykorzystywano je do celów terapeutycznych, dziś zaś stanowią przedmiot licznych badań (w końcu współczesny człowiek potrzebuje naukowego potwierdzenia wszystkiego).
Uważa się, że korzyści z przebywania w miejscach mocy są natury intelektualnej i estetycznej. Jak przekonuje L. Matela, „tego rodzaju punkty energetyczne inspirują i pobudzają kreatywność człowieka. Następuje też zwiększenie biowitalności (…)”. Dodatkowo, udając się tam, mamy szansę na doładowanie wewnętrznych akumulatorów, wyciszenie organizmu i wzbogacenie się o nowe doświadczenia duchowe. Brzmi zachęcająco? Zapraszamy w małą podróż przez niezwykłe miejsca mocy w Polsce, dzięki którym poznasz subtelne energie Ziemi i kosmosu!
Gdzie w Polsce są miejsca mocy?
Jest ich naprawdę wiele! Prawdopodobnie znajdują się nawet w Twojej najbliższej okolicy. Brzmi jak plan na weekendowy wyjazd, w dodatku nieszablonowy? Przedstawiamy kilka słynnych miejsc mocy w Polsce:
Miejsce mocy: Wawel
Zaskoczona/y? Najsłynniejsze miejsce mocy w Polsce jest położone na Wawelu! Według radiestetów to właśnie tam znajduje się kilka ważnych punktów promieniowania – zwłaszcza w obrębie kaplicy św. Gereona. Przebywanie w obrębie wawelskiego czakramu może wprowadzić w ogólny stan odprężenia i ulgi, dodatkowo możesz poczuć zachętę do osiągnięcia stanów medytacyjnych. Bez względu na to, czy wierzysz w tę teorię, czy też nie, zachęcamy do znalezienia się na chwilę w zasięgu promieniowania na Wawelu i wsłuchania się w głosy wszechświata.
Miejsce mocy: Ogród Japoński we Wrocławiu
Najpiękniejszy z tego typu kompozycji w Europie! Wizyta w Parku Szczytnickim, w którym znajduje się ogród, może pomóc w dostrojeniu się do subtelnych wibracji miejsc mocy. To prawdziwa oaza ciszy, kontemplacji, oświecenia i osiągania wyższych stanów świadomości. Radiacje ogrodu zyskują wartość około 20 000 jednostek Bovisa (przeciętne miejsce nie wykracza zwykle poza poziom 6500 jednostek)! Zachęcamy do chwili uważności, spokoju i medytacji.
Miejsce mocy: Kamienne Kręgi, Odry
Przenosimy się z Południa Polski na Północ! To właśnie w Odrach na Pomorzu znajduje się skupisko kamiennych kręgów uznawane za niezwykłe miejsce mocy, nazywane też „polskim Stonehenge”. Te kamienne konstrukcje powstały ponad dwa tysiące lat temu! Uważa się, że emitują one subtelną energią i posiadają niezwykłą moc. Z tego względu często odbywają się tam medytacje, dzięki którym można wyciszyć się i nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem. PS w tym miejscu promieniowanie wynosi aż 120 000 jednostek w skali Bovisa!
Miejsce mocy: Góra Ślęża
Góra ta, nazywana też „Śląskim Olimpem”, od wieków uważana jest za siedzibę nadprzyrodzonych mocy (legenda głosi, że powstała podczas wojny diabłów z aniołami). W przeszłości była miejscem kultu solarnego, otaczały ją kamienne wały i rzeźby kultowe – pierwsze miejsca kultu na jej szczycie datowane są na około 1300 rok p.n.e. Niektórzy twierdzą, że w górze tej znajdują się sensory duszy naszej planety!
A może w podróży po Polsce, zahaczysz o uzdrowiska? O tym, dlaczego to lepszy kierunek niż zagraniczne spa, przeczytasz TU.