Korzystamy z social mediów, ale chcemy, żeby była to przestrzeń, która będzie bodźcować nas pozytywnie. Do zmian, do przemyśleń, do poznawania siebie i świata. Jeśli masz tak jak my, koniecznie sprawdź te konta Instagramowe, które sprawią, że Twoje dni będą bogatsze w naprawdę wartościowe treści.
Oh.Meal Żaneta Rzezińska

Żaneta jest dietetyczką i fitoterapeutką. Fitoterapia to dział medycyny, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób za pomocą leków ziołowych. Jak zapewne się już domyślasz, konto Żanety wypełnione jest poradami na to, jak żyć zdrowiej w naturalny sposób. Znajdziesz tu listę ziół, które wzmocnią Twoje gardło, gdy męczy Cię kaszel, wspomogą pracę jelit, kiedy te zastrajkują, albo wzmocnią cały organizm, kiedy trzeba potraktować go antybiotykiem. Żaneta w bardzo apetyczny (uwaga są przepisy, niektóre, takie jak ten na banalnie proste i arcypyszne ciasteczka migdałowe, uzależniają od pierwszego kęsa!) I w bardzo mądry sposób uczy tego, że nawet najmniejsze działania związane ze wzrostem świadomości odnośnie zmian w stylu życia mogą mieć diametralny wpływ na to, jak będziemy się czuć na co dzień. Followujemy, uczymy się i wprowadzamy w życie z przyjemnością!
Sylwia Antoszkiewicz

Sylwia w wywiadach bardzo często opowiada, że swój zawód po prostu wymyśliła sobie sama. Jest terapeutką stylu, która jak głosi opis na jej Instagramowym profilu, pomaga „kobietom odkrywać w sobie odwagę do zmian”. Zanim wstąpiła na tę ścieżkę, przez lata pracowała jako stylistka, ubierając gwiazdy w programach telewizyjnych oraz modelki na sesjach zdjęciowych, oraz prowadziła swoją markę modową. W pewnym momencie zorientowała się, że to, w jaki sposób kobiety wyrażają się poprzez ubrania, dużo bardziej niż ze stosunkiem do aktualnych trendów związane jest z ich stosunkiem do samych siebie. I o ile nie zostaną przepracowane ograniczające nas przekonania, “że nie zasługujemy”, “że nie jesteśmy wystarczająco atrakcyjne”, “że to, czego chcemy, nie jest dla nas”, nawet najbardziej seksowna sukienka czy najpiękniejsze szpilki nie sprawią, że poczujemy się dobrze we własnym ciele. Sylwia prowadzi również warsztaty, a na swoim koncie (oraz w połączonym z nim podcaście!) uczy tego, jak przebić się przez obudowujące nas warstwy, nie tylko ubrań, i być coraz bliżej siebie.
10 minut spokoju Justyna Kozłowska

Jeśli szukasz internetowej przestrzeni, która przypomni Ci, jak fajne i bogate może być proste życie, jesteś w dobrym miejscu. Nawet jeśli nie masz 10 minut, które Justyna zmieniła w nazwę swojego profilu, tylko po prostu wolną chwilę i potrzebę złapania oddechu, zajrzyj tutaj. Zobaczysz krótkie przypominajki o tym, że warto jest rozpieszczać swoje podniebienie domowym jedzeniem, znajdować przestrzeń na relacje z najbliższymi, dbać o siebie i o planetę robiąc zakupy w second handach czy powspominać ukochane smaki z dzieciństwa – Justyna z wdziękiem sprawia, że każdej z tych rzeczy chcemy próbować w offline. A tych, którym będzie mało Justyny i jej spojrzenia na świat, odsyłamy na jej kanał YouTube o nazwie „20 minut spokoju”, gdzie znajdziecie jej inspirujące przemyślenia w wersji rozszerzonej.
Kasia Szymanowicz

Kasia na swoim Instagramowym koncie stworzyła bardzo autorski świat, który bawi, cieszy i nierzadko wzrusza. Chociaż sposób, w jaki prezentuje swoje zachwyty kulinarne, podróżnicze czy modowe, rozbudza apetyt na to, aby wprowadzać do swojego życia jak najwięcej estetyki, jej profil sięga dużo głębiej i chociaż świadomie kuratorowany, jest też bardzo autentyczny. Kasia wprost opowiada o tym, dlaczego dbanie o swój wewnętrzny dobrostan jest tak bardzo istotne i jak udaje jej się utrzymywać szczerość wobec siebie i własnych potrzeb. Podglądając ten profil, regularnie dochodzimy do wniosku, że warto jest poznawać siebie, lubić siebie i starać się żyć według własnych zasad. I uczymy się żyć piękniej.
Paulina Danielak

Lubimy zagłębiać się w meandry ludzkiej psychiki, ale tylko w eskorcie sprawdzonego przewodnika. W social mediach mnoży się coraz więcej kont, które oferują niesprawdzone teorie z zakresu pop psychologii, siejąc dezinformację. Gdzie szukać przeciwwagi? Na przykład na koncie Pauliny Danielak, która wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu psychologii i pedagogiki i opowiada, bardzo często przy współudziale ciekawych gości, o tematach takich jak prokrastynacja, radzenie sobie z nawracającym lękiem czy syndrom Matki Teresy. Paulina pracuje też z metodą TRE i Somatic Experience, znajdzie się więc tu też coś dla tych, którzy lubią bardziej nowatorskie metody z ciałem i psychiką. Polecamy wszystkim tym, którzy szukają samorozwoju w najlepszym wydaniu.